Kratki wentylacyjne drzwiowe

kratki wentylacyjne drzwiowe

Stosowane są zwykle do drzwi łazienkowych. Standardowy rozmiar pasujący do otworów 115x435 mm. Niejednokrotnie znajdują zastosowanie również w innych miejscach.

Dostępne kolory:

  • biały
  • brązowy
  • beżowy
  • calvados
  • czarny

Produkujemy także tuleje drzwiowe, które są wykorzystywane jako alternatywa dla kratek drzwiowych.

 

Tuleje drzwiowe

 

tuleje drzwiowe Plastikon

Do jednych drzwi powinno się zamontować od 3 do 6 tulejek o średnicy 40 – 45 mm. Tulejki będą pasowały do drzwi o grubości 35 – 40 mm. Można je samodzielnie zamontować – składają się z dwóch części, które łatwo połączyć na wcisk.

 

Dostępne kolory

 

Wersja podstawowa: Biały, brąz, jasny beż, ciemny beż, calvados (ciemna cegła), mahoń, stare złoto.
Z powłoką metaliczną: błyszczące złoto, błyszczące srebro,
Z powłoką malowaną: patyna, satyna.

 

 

Dlaczego kratki wentylacyjne i tuleje w drzwiach są potrzebne?

Kratki wentylacyjne są niezbędnym elementem drzwi, ponieważ umożliwiają prawidłową wentylację mieszkania, odprowadzają wilgoć oraz powodują mniejsze ryzyko powstawania grzybów oraz pleśni.

Kiedy powinno się je instalować?

Kratki wentylacyjne powinny być zainstalowane w każdych drzwiach wewnętrznych, jednak konieczne są w drzwiach od łazienki oraz kuchni, gdyż dzięki nim pomieszczenia te nie ulegają zawilgoceniu. Łazienka to pomieszczenie, w którym niestety prawdopodobieństwo zawilgocenia jest największe, a w przypadku zawilgocenia, bardzo łatwo o pleśnie i grzyby w mieszkaniu, których już nie tak łatwo się pozbyć.

Koszt kratek

Kratki nie są dużym wydatkiem, ceny rozpoczynają się poniżej złotówki. Wybór kolorów kratek jest bardzo duży, można także dobrać odpowiedni kształt, w zależności od upodobań. Warto zainwestować w dobrą jakość kratki aby długo cieszyć się mieszkaniem w komforcie i bez wilgoci. Z reguły wyższa cena idzie w parze z jakością, a dobra jakość to zadowolenie klienta na długi czas.